Uğur Dündar: 28 Şubat mağduruyum  

28 Şubat ve medya tartışmalarında sert suçlamalara maruz kalan Uğur Dündar “ben de 28 Şubat mağduruyum” diyerek bir Başbakan’ın kendisine yaptıklarını anlattı!

28 Şubat ve medya tartışmalarında sert suçlamalara konu olan Uğur Dündar, “Ben de 28 Şubat mağduruyum” dedi.

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller’i çıplak fotoğraflarını yayınlamakla tehdit ettiği iddia edilen ve bu suçlamaları sert bir şekilde reddeden gazeteci Uğur Dündar, 28 Şubat süreci için de ilginç değerlendirmelerde bulundu.

Habertürk TV’de Balçiçek İlter’e konuk olan Dündar, 28 Şubat sürecinde yaşadıklarını anlattı. Gazeteciler.com’daki habere göre Dündar, “Bana da iftira atılıyorsa herkese atılır Balçiçek Hanım” yorumunu yaptı ve 28 Şubat sürecinde kendisinin de iktidarın baskısıyla mağdur olduğunu söyledi.

ÇİLLER’İN FOTOĞRAFLARINI GÖRÜNCE DEHŞETE DÜŞTÜK

Kendisine yapılan suçlamaların yanlış ve haksız olduğunu savunan Dündar, Tansu Çiller’in çıplak fotoğrafını yayınladığı yönündeki iddiaları yine reddetti. Fotoğrafların kendisine geldiğini doğrulayan ve dehşet içinde kaldıklarını belirten Dündar “O fotoğrafları param parça edip yırttım. O ara Emin Çölaşan da yanımdaydı ve ona da gösterdim fotoğrafları. Ama bu fotoğrafların varlığını sayın Çiller’e söyleseydim onu tehdit ettiğimi düşünebilirdi. Yayınlamayı düşünmedik bile ama yıllar sonra Emin Çölaşan kitabında olayı yazınca ortaya çıktı” dedi.

28 ŞUBAT’IN BAŞBAKAN’I BENİ İŞSİZ BIRAKTI

“28 Şubat’ın Başbakan’ı Mesut Yılmaz beni 1,5 yıl işsiz bıraktı” diyen Dündar, dönemin Genelkurmay Başkanlarından Doğan Güreş ve Başbakan Tansu Çiller’e de hedef olduğunu vurgulayarak kendisinin dönemin mağdurlarından olduğunu iddia etti. “Yalan haber yapmadım, çıkar için haber yapmadım, intikamcı olmadım, bana kötülük yapana bile kötülük yapmadım” diyen Uğur Dündar “yaptığım bütün haberlerin arkasındayım” sözünü de tekrar etti.

FADİME ŞAHİN OLAYIN PERDE ARKASINDA OLAN BİTENİ BİLEMEZDİK

“Fadime Şahin’in kapısına bütün medya kamp kurmuştu. Rahmetli Ufuk Güldemir ki yaşasaydı hayat felsefesi gereği AKP’ye destek verirdi Fadime Şahin’le en çok röportaj yapan gazeteci olduğu için övünüyordu. Onların arkasında birileri varsa o da ortaya çıkartılır. Biz gazeteci olarak görünen gerçeği yansıttık. O anda bilemezdik ki perde arkasında olan biteni, sadece görüneni değerlendirebilirdik.”

SAKIK İFADELERİNDE GENELKURMAY’A GÜVENDİK

Dündar, ünlü andıç haberini ise Genelkurmay’ın dönemin en güvenilir kurumu olduğunu belirterek açıkladı. Şemdin Sakık’ın ifadelerini gazetecilik gereği yayınladıklarını ama ifadeye yapılan eklemelerden haberdar olamayacaklarını vurguladı.

Both comments and pings are currently closed.
Copyright © 2002 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır DamarFm Jilet Gibi Radyo Arabesk